Sat27072024

LAST_UPDATETue, 16 Jul 2024 10am

Back You are here: ΑΡΧΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Ημερίδα στα Πλαίσια του έργου: Αξιοποίηση Γεωργικών Πλαστικών Αποβλήτων για μια ανταγωνιστική και βιώσιμη περιφερειακή ανάπτυξη" (AWARD)

Presentation D.Ilidas Imerida 05052014 Slide1

Ο Δήμος Ήλιδας διοργάνωσε με επιτυχία ημερίδα στα πλαίσια τς συμμετοχης του στο έργο:

Αξιοποίηση Γεωργικών Πλαστικών Αποβλήτων για μια ανταγωνιστική και βιώσιμη περιφερειακή ανάπτυξη (AWARD: Agricultural Waste valorisation for a competitive and sustainable Regional Development).

Η εκδήλωση πραγματοποιηθκε την Τρίτη 5 Μαίου 2014 στις 18:00 στο Λαζαράκειο Μέγαρο(Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δημου Ηλιδας).Στόχος ηταν η παρουσίαση του έργου σε όλους τους εμπλεκόμενους τοπικούς και θεσμικούς φορείς όπως:

1. Εκπροσώπους από Αρμοδιο Τμημα Περιφέρειας ΔΕ
  2. Εκπροσώπους Εκπαιδευτικης Κοινότητας (ΤΕΙ Δυτικης Ελλάδας, Πανεπιστημιο Πατρών)
  3. Εκπροσώπους Ενώσεων Αγροτικών Συνεταιρισμών(ΕΑΣ, ΚΕΑ κτλ)
  4. Εκπροσώπους Παννεληνιας Ένωσης Αγροτών
  5. Εκπροσώπους Παννεληνιας Σωματείων Αγροτών
  6. Εκπροσώπους Επιμελητηρίου Νομού Ηλείας
  7. Επιχειρηματίες-Ιδιοκτητες Εργοστασίων Ανακύκλωσης Πλαστικών

Υλικό (Πρόγραμμα, Περιγραφη του Έργου, Φωτογραφίες) από την ημερίδα μπορέιτε να κατεβάστε ΕΔΩ.

Το εν λόγω έργο εντάσσεται στο Διασυνοριακό Πρόγραμμα Ευρωπαϊκής Εδαφικής Συνεργασίας «Ελλάδα-Ιταλία 2007-2013».