Tue19032024

LAST_UPDATESun, 17 Mar 2024 5pm

Back You are here: ΑΡΧΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ Δελτίο Τύπου: Δωρεάν rapid test στην Αμαλιάδα την Τρίτη 5 Οκτωβρίου και την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου, στο ισόγειο του Δημαρχείου Αμαλιάδας (Λαζαράκειο)

rapid test 300x200

Την Τρίτη 5 Οκτωβρίου και την Παρασκευή 8 Οκτωβρίου και ώρα 9 με 2.30 το μεσημέρι στο ισόγειο του Δημαρχείου (Λαζαράκειο-φουαγιέ) στην Αμαλιάδα, θα πραγματοποιηθούν τεστ ταχείας ανίχνευσης (rapid tests) κρουσμάτων νέου κορωνοϊού (covid-19) από κλιμάκιο του ΕΟΔΥ σε πολίτες της περιοχής στο πλαίσιο ευρύτερων δειγματοληπτικών ελέγχων και περιορισμού της διασποράς της πανδημίας covid-19.

Υπενθυμίζουμε ότι θα πρέπει οι ενδιαφερόμενοι να γνωρίζουν το ΑΜΚΑ τους και ένα κινητό τηλέφωνο.

Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19 (αποτέλεσμα rapidtest) μπορείτε να εκτυπώσετε στη σελίδα www.gov.grστις υπηρεσίες Υγείας και Πρόνοιας χρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς του taxis και το ΑΜΚΑ.

Ή μπορείτε να αντιγράψετε το παρακάτω linkχρησιμοποιώντας τους προσωπικούς κωδικούς του taxisκαι το ΑΜΚΑ για την έκδοση της βεβαίωσης.