Tue23042024

Back You are here: ΑΡΧΗ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΣΩΤ. ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΟΜΗ - ΔΙΑΡΘΡΩΣΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΜΗΜΑ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΛΕΤΩΝ Γραφείο Σύνταξης Μελετών

Γραφείο Σύνταξης Μελετών

Το Γραφείο Σύνταξης Μελετών είναι αρμόδιο για τη σύνταξη ή την επίβλεψη των μελετών για την κατασκευή των σχετικών έργων. Με τις δράσεις που αναπτύσσει επιδιώκεται η έγκαιρη προετοιμασία λειτουργικών έργων.
1)    Μεριμνά για την εκπόνηση όλων των αναγκαίων μελετών για την υλοποίηση των τεχνικών έργων (εκπόνηση με προσωπικό του γραφείου ή με ανάθεση σε τρίτους). Επιβλέπει την καλή εκπόνηση των μελετών.
2)    Συντάσσει τεχνικές προδιαγραφές και προσδιορίζει τις ανάγκες κάθε έργου σε υλικά, εργαλεία, τεχνικό εξοπλισμό ανθρώπινο δυναμικό κλπ και εισηγείται την μεθοδολογία εκτέλεσης κάθε έργου (με αυτεπιστασία ή με ανάθεση σε τρίτους).